Najnovšie videá

If he dies, he dies
If he dies, he dies Good 5 Zhliadnutí • 3 MES dozadu

⁣Rocky IV #rocky

Titanic trochu inak
Titanic trochu inak Good 5 Zhliadnutí • 3 MES dozadu

Krátke parodické scénky z filmu Titanic od ⁣Niki Topgaard #titanic #paródia

Grand Theft Auto VI Trailer #1
Grand Theft Auto VI Trailer #1 Good 3 Zhliadnutí • 3 MES dozadu

⁣Prvý trailer ⁣Grand Theft Auto VI je vonku #gta #gta6 #gtavi #trailer

Výroba pneumatík pre osobné automobily
Výroba pneumatík pre osobné automobily Good 1 Zhliadnutí • 3 MES dozadu

⁣Výroba pneumatík pre osobné automobily #pneu #pneumatika #vyroba #auto

Krásy Sibíra v 4K
Krásy Sibíra v 4K Good 1 Zhliadnutí • 3 MES dozadu

⁣Krásy Sibíra v 4K #sibir #rusko

Legalizácia drog v praxi
Legalizácia drog v praxi Good 6 Zhliadnutí • 3 MES dozadu

⁣V kanadskej provincii Britská Kolumbia vstúpila v posledný januárový deň do platnosti jedna z najprogresívnejších politík v oblasti tvrdých drog na svete. Ako informuje regionálna vláda na svojom webe, dospelí od 18 rokov totiž už viac nebudú podliehať trestnému stíhaniu za osobnú držbu malých množstiev nelegálnych tvrdých drog. Ide o pilotný projekt s účinnosťou tri roky, čo znamená, že výnimka skončí na konci januára roku 2026. Následne príde k jeho vyhodnoteniu. Celkové množstvo nelegálnych drog musí byť rovné alebo menšie ako 2,5 gramu. Výnimka sa vzťahuje na heroín, crack, kokaín, metamfetamín či extázu. „Pomôže to znížiť bariéry a stigmu, ktoré ľuďom bránia v prístupe k podpore a službám zachraňujúcim život. Užívanie látok je záležitosťou verejného zdravia, nie otázkou trestného súdnictva,“ tvrdia autority. V provincii však naďalej zostáva trestná držba väčšieho množstva uvedených drog a takisto držba akéhokoľvek množstva nelegálnych látok, ktoré nie sú zahrnuté v zozname s výnimkami.

⁣Zdroj: ⁣https://standard.sk/305533/leg....alizacia-tvrdych-dro

#drogy #legalizácia #legálne #kanada #⁣vancouver #závislosť #kriminalita

Vítr v kapse - Vždycky to nějak šlo!
Vítr v kapse - Vždycky to nějak šlo! Good 7 Zhliadnutí • 4 MES dozadu

⁣Vítr v kapse - Vždycky to nějak šlo!

Audi Digital Matrix LED - Test svetiel v reálnej nočnej prevádzke 4K
Audi Digital Matrix LED - Test svetiel v reálnej nočnej prevádzke 4K Good 6 Zhliadnutí • 4 MES dozadu

⁣Vynovená vlajková loď Audi sa môže pochváliť ďalšou technologickou vychytávkou. Za príplatok si totiž zákazníci môžu dopriať digitálne svetla Digital Matrix Headlights (DMH), ktoré využívajú technológiu Digital Micromiror Device (DMD). Tieto hlavné reflektory sa síce zaobídu bez laserových diód, ktoré preferuje konkurenčné BMW, ale aj bez nich dokážu hotové zázraky. Každý z hlavných svetlometov totiž obsahuje neuveriteľných 1,3 milióna mikrozrkadiel, ktoré merajú len desatinu šírky ľudského vlasu a ktoré lámu lúč svetla centrálnej LED diódy presne tak, ako je to práve potrebné. Takže tu máme vlastne 1,3 milióna pixelov. V priebehu sekundy sa dokážu zrkadlá prestaviť 5 000-krát. Asi neprekvapí, že takáto technológia pripomína moderné LED projektory. Chýba jej už len farba. To však v tomto prípade neprekáža. Svetlá dokážu nielen s chirurgickou presnosťou osvetľovať jazdný prúd, rozšíriť ho pri odbočovaní a tiež vytvárať čierne tunely proti osvetľovaniu protiidúcich vodičov, ale dokonca premietať priamo na asfalt. Napríklad akýsi svetelný koberec, keď nie je na ceste dobré vodorovné značenie, čo pomáha vodičovi v orientácii, alebo varovať vodiča pred nebezpečenstvom zobrazením výstražného trojuholníka. Táto funkcia je spojená s dátami navigácie alebo využíva dáta stiahnuté z internetu. Takto môže byť vodič vopred upozornený na nehodu alebo námrazu. Využitie nových svetiel limituje legislatíva. V Nemecku je už však možné, aby takéto svetlá premietali na cestu výstražné symboly alebo nimi varovali iných účastníkov cestnej premávky – cyklistov či chodcov. Audi má mnoho ďalších nápadov. Svetlá by mohli varovať cyklistov pred tým, že z auta ktosi vystúpi a podobne. Nechýbajú ani uvítacie sekvencie, keď sa vodič blíži k autu. Nejde však o lacnú hračku. Audi si cení technologickú novinku na 1 800 eur. Aj preto bude spočiatku dostupná len vo vlajkovej lodi A8. Pripomeňme, že tú istú technológiu používa už nejaký čas Mercedes-Benz vo svojich vlajkových lodiach triedy S a EQS.

⁣Viac: https://auto.pravda.sk/magazin..../clanok/627432-audi-

#audi #dmh #dmd #led #svetla #digitalmatrix

Takto strašidelne znie magnetické pole Zeme
Takto strašidelne znie magnetické pole Zeme Good 7 Zhliadnutí • 5 MES dozadu

⁣Vedci z Technickej univerzity v Dánsku zobrali magnetické signály Zeme a premenili ich na zvuk. Strašidelné dunenie namerali satelity ESA Swarm, ktoré v roku 2013 vyniesla raketa Rokot na nízke obežné dráhy okolo Zeme. „Výsledok je desivý ako nočná mora, ale je pozoruhodný,“ napísali na stránke Európskej vesmírnej agentúry (ESA). Vypočujte si nahrávku, ktorú ESA zverejnila na svojom SoundCloude. Zo zvuku magnetického poľa zemského jadra a jeho interakcie so slnečnou búrkou budete mať zimomriavky.


Viac: ⁣https://vedanadosah.cvtisr.sk/....priroda/zem/desivy-o

Krátky nesúhlas
Krátky nesúhlas Good 7 Zhliadnutí • 5 MES dozadu

⁣Krátky nesúhlas

Šťastie
Šťastie Good 38 Zhliadnutí • 5 MES dozadu

⁣Príbeh o neutíchajúcej túžbe hlodavca za šťastím a naplnením. Podobnosti čisto náhodné! #konzum #stastie

Louis de Funès a biliard
Louis de Funès a biliard Good 17 Zhliadnutí • 5 MES dozadu

#funes #⁣louisdefunes #biliard #gulečník

Matovič dostal to, po čo si prišiel! Potýčka a vulgarizmy
Matovič dostal to, po čo si prišiel! Potýčka a vulgarizmy Good 82 Zhliadnutí • 5 MES dozadu

⁣Opozičná strana Smer-SSD v stredu ráno na tlačovej konferencii pred Úradom vlády SR vyzvala úradníckeho premiéra Ódora, aby uzavrel hranice s Maďarskom. Na tlačovú konferenciu prišiel Igor Matovič s veľkým autom a ampliónom a vyvolal konflikt. Niekoľko predstaviteľov Smeru si to išlo so šéfom OĽaNO vyjasniť osobne #smer #olano #matovič #kaliňák #tlačovka

Ako vyrobiť prepravku na mlieko ľahko a rýchlo
Ako vyrobiť prepravku na mlieko ľahko a rýchlo Good 10 Zhliadnutí • 6 MES dozadu

⁣Ako vyrobiť prepravku na mlieko ľahko a rýchlo. Dokáže to každý... #prepravka #akonato #urobsisam

Ako nakŕmiť 6000 mongolských baníkov každý deň
Ako nakŕmiť 6000 mongolských baníkov každý deň Good 15 Zhliadnutí • 6 MES dozadu

⁣Reštaurácia Mazaalai prevádzkuje najväčšiu závodnú kuchyňu v Mongolsku pri púšti Gobi, v ktorej sa nachádza baňa Oyu Tolgoi ťažiaca meď a zlato. Pracovníci Mazaalai za 30 minút dokážu pripraviť 1500 až 6000 porcii pričom za celý deň takto naservírujú zvyčajne 10.000 až 20.000 porcií kvalitného a nutrične bohatého jedla. #mongolsko #baňa #baníci #baník #kuchyňa #jedlo #reštaurácia #⁣oyutolgoi #gobi

Leteckí záchranári zo Žiliny
Leteckí záchranári zo Žiliny Good 43 Zhliadnutí • 6 MES dozadu

Krátky zostrih žilinskej posádky v priebehu ich ostrých akcií #záchranári #žilina


Zdroj: ⁣https://www.youtube.com/@samuelposluch2085

Talentovaní rezbári z Vietnamu sa pustili do veľkého kusu dreva. Veľdielo dokončili po jednom roku
Talentovaní rezbári z Vietnamu sa pustili do veľkého kusu dreva. Veľdielo dokončili po jednom roku Good 13 Zhliadnutí • 6 MES dozadu

Za realizáciou diela s názvom: "Panna Mária z Lavangu" stojí tím umeleckých rezbárov a sochárov firmy "Woodart Vietnam".
Dielo navrhla umelkyňa "Bam Bi" z B/S umeleckého štúdia.

https://bsartstudio.vn/en/bam-bi-the-artist/
https://woodartvietnam.com/collections

#drevo #umenie #rezbárstvo #rezbár #dielo #vyrezávanie #vietnam #woodart

Zvieracie dušičky v protestujúcich indivíduách
Zvieracie dušičky v protestujúcich indivíduách Good 8 Zhliadnutí • 6 MES dozadu

⁣Zvieracie dušičky v protestujúcich indivíduách #protest #zvieratá #ľudia #paródia

Opilý řidič kamionu si na parkovišti zahrál na demoliční derby
Opilý řidič kamionu si na parkovišti zahrál na demoliční derby Good 7 Zhliadnutí • 6 MES dozadu

Cizinec narozený v roce 1959 řídil nákladní vozidlo MAN s přívěsem Plandex po parkovišti areálu, nezvládl řízení a při couvání narazil do zaparkovaného kamionu Volvo. Následně popojel od nabouraného kamionu směrem k Obchodní ulici, začal s vozidlem couvat k budově v areálu a střetl se se zaparkovaným Seat Leonem. Při dalším pokusu o couvání pak narazil do Volkswagenu Polo, které natlačil na zaparkovanou Škodu Fabia, a Toyoty Aurius, kterou natlačil na další zaparkovaný Volkswagen Polo. - Popsala tisková mluvčí policie.


Přivolaní policisté polského řidiče na místě zajistili a brzy zjistili, co za jeho divokým a nejistým manévrováním stálo. Dechová zkouška totiž ukázala silnou opilost. "Na výzvu policistů se cizinec podrobil dechové zkoušce na alkohol, která byla s pozitivním výsledkem 2,47 promile. Pak se muž podrobil lékařskému vyšetření spojenému s dvojitým odběrem krve," doplnila mluvčí policie s tím, že ke zranění osob naštěstí nedošlo.


Viac: ⁣https://www.krimi-plzen.cz/a/opily-polak/

Časozberná kompilácia stop motion animácie od Justina Rascha
Časozberná kompilácia stop motion animácie od Justina Rascha Good 64 Zhliadnutí • 6 MES dozadu

⁣Pracné stop motion animácie majú v sebe niečo, čo najnovšie technológie do dnešného dňa nedokázali nahradiť. #stopmotion #justinrasch #animácia

Zobraziť viac