Najlepšie videá

Tweet Tweet (Чик-Чирик) | CGF Animácia
Tweet Tweet (Чик-Чирик) | CGF Animácia Teve 126 Zhliadnutí • 8 MES dozadu

⁣Pôvodný príbeh a réžia: Zhanna Bekmambetova
Hudba: Jurij Poteenko
Producenti: Timur Bekmambetov, Aleksandr Gorokhov, Zhanna Bekmambetova
Krajina: Rusko
Produkcia: CGF

Pocta zábave z 80. rokov
Pocta zábave z 80. rokov Nostalgic 80 Zhliadnutí • 7 MES dozadu

⁣Možno najmagickejšie desaťročie nášho života. Popkultúrny zázrak s odkazom, ktorý pretrváva dodnes. ⁣S láskou 😍 80. roky.

Štart rakety programu Artemis
Štart rakety programu Artemis Teve 75 Zhliadnutí • 8 MES dozadu

⁣Artemis I (v minulosti označovaný ako Exploration Mission-1 a ešte predtým Space Launch System-1) bol nepilotovaný skúšobný let v rámci programu Artemis, ktorý realizuje NASA. Šlo o druhý nepilotovaný skúšobný let kozmickej lode Orion MPCV a prvý let nosnej rakety Space Launch System (SLS).

Štart misie prebehol 16. novembra 2022 zo štartovacieho komplexu 39B v Kennedyho vesmírnom stredisku, pričom kozmická loď Orion strávila vo vesmíre 25 dní, z toho väčšinu na retrográdnej obežnej dráhe okolo Mesiaca. Pri tomto lete došlo k prekonaniu dvoch amerických rekordov, ktoré sa viažu na kozmické lode pre ľudskú posádku. Bola prekonaná najväčšia vzdialenosť od Zeme 432 210 km (rekord držalo Apollo 13 so vzdialenosťou 400 000 km) a dĺžka samostatného letu 25 dní (rekord patril misii STS-80 s dĺžkou trvania 17 dní, 15 hodín, 53 minút a 18 sekúnd).

Nosná raketa Space Launch System (SLS) vo verzii Block 1 použitá pre túto misiu sa skladá z dvoch päť-segmentových urýchľovacích blokov na tuhé palivo, štyroch motorov RS-25D, ktoré pôvodne lietali na raketopláne, a kryogénneho druhého stupňa. Artemis I má preveriť systémy kozmickej lode Orion pred pilotovaným letom a okrem toho otestuje aj tepelnú ochranu pri vysokej návratovej rýchlosti, ktorá bude 11 km/s.

Dňa 16. januára 2013 NASA oznámila, že Európska vesmírna agentúra postaví pre Orion servisný modul na základe európskej zásobovacej lode Automated Transfer Vehicle, takže let môže byť tiež považovaný za test toho, ako spolupracuje európska časť s ostatnými americkými systémami.

Pri misii Exploration Flight Test-1 (EFT-1) bola kabína konštruovaná tak, že ak by sa pridali aj chýbajúce časti (sedadlá, systém podpory života), nedosiahla by sa požadovaná hmotnosť. Plánovalo sa, že následné kabíny budú na základe výrobných skúseností upravené tak, aby boli ľahšie.

V januári 2015 NASA a Lockheed oznámili, že niektoré komponenty v kabíne pre Artemis I majú byť až o 25 % ľahšie v porovnaní s predchádzajúcou. To sa dosiahlo zmenou primárnej štruktúry – kabína pre Artemis I tak mohla byť zvarená z 3 panelov pre kužeľ, oproti 6 panelom použitých pre kabínu EFT-1. Celkový počet zvarov sa znížil z 19 na 7, čím sa ušetrila ďalšia hmotnosť zváracieho materiálu. Ďalšie úspory boli spôsobené preskúmaním rôznych komponentov a kabeláže. Pre Artemis I je kabína vybavená kompletným systémom podpory života, ale zostane bez posádky. Vo februári 2017 NASA oznámila, že Robert Lightfoot, dočasný správca agentúry, požiadal o prieskum možnosti zmeny letu Artemis I na pilotovaný.

Nová nádielka post-apokalyptických hier v Unreal Engine 5 vychádzajúcich v rokoch 2023 a 2024
Nová nádielka post-apokalyptických hier v Unreal Engine 5 vychádzajúcich v rokoch 2023 a 2024 Good 70 Zhliadnutí • 5 MES dozadu

Vyfúkajte si kompy od prachu, namažte vrtuľky, naneste nové termopasty, predajte obličky, kupujte nové grafické karty... Máme sa na čo tešiť. ⁣#2023 #2024 #hry #pc #unrealengine5 #ue5

Matovič dostal to, po čo si prišiel! Potýčka a vulgarizmy
Matovič dostal to, po čo si prišiel! Potýčka a vulgarizmy Good 69 Zhliadnutí • 3 MES dozadu

⁣Opozičná strana Smer-SSD v stredu ráno na tlačovej konferencii pred Úradom vlády SR vyzvala úradníckeho premiéra Ódora, aby uzavrel hranice s Maďarskom. Na tlačovú konferenciu prišiel Igor Matovič s veľkým autom a ampliónom a vyvolal konflikt. Niekoľko predstaviteľov Smeru si to išlo so šéfom OĽaNO vyjasniť osobne #smer #olano #matovič #kaliňák #tlačovka

Medveď smetiar bol načapaný riaditeľom za školou
Medveď smetiar bol načapaný riaditeľom za školou Good 67 Zhliadnutí • 7 MES dozadu

To si tak ideš vyhodiť odpadky vo všedný deň a zrazu zistíš, že tam môžeš rovno hodiť aj svoje trenky 🐻

Prechádzka po Titanicu v 4K | ULTRA REALISTICKÉ DEMO v UNREAL ENGINE 5 RTX 4090
Prechádzka po Titanicu v 4K | ULTRA REALISTICKÉ DEMO v UNREAL ENGINE 5 RTX 4090 Good 65 Zhliadnutí • 7 MES dozadu

⁣Tím, ktorý stojí za hrou Titanic: Honor & Glory bežiacou na Unreal Engine 5, vydal úplne novú verziu, aby si mohol preskúmať 50 % RMS Titanicu so skutočne úžasnými vizuálmi. Hru sme hrali s RTX 4090 na monitore s 4K rozlíšením.

Nové demo obsahuje vonkajšie paluby a nekonečné promenády. Má tiež pracovné, obytné a stravovacie priestory pre posádku Titanicu. Ďalej obsahuje priestory z 1., 2. a 3. triedy.

Titanic: Honor & Glory je historická rekonštrukcia z pohľadu prvej osoby v otvorenom svete. S plne preskúmateľným, plne interaktívnym a historicky zdokonaleným RMS Titanic sa hráči budú môcť poprechádzať po jej palubách a zažiť jej bohatstvo ako nikdy predtým.

Demo si môžeš stiahnuť tu: https://titanichg.com/

Chcel mu zachrániť život no futbalista to nepochopil
Chcel mu zachrániť život no futbalista to nepochopil Good 64 Zhliadnutí • 5 MES dozadu

⁣Obranca bieloruského "Smorgon" Shubovich sa rozhodol osláviť gól proti "Volne" požiadaním o ruku priateľky. Životom skúseného stevarda zasiahlo silné déjà vu v kombinácii s flashbackami a rozhodol sa ihneď zakročiť a ochrániť futbalistu pred veľkým nebezpečenstvom. Žiaľ vypadá to tak, že každý si všetkým musí prejsť sám...

Kennedy Smith zvláda prekážky s plným elánom
Kennedy Smith zvláda prekážky s plným elánom Good 64 Zhliadnutí • 8 MES dozadu

⁣@kennedy922

Madagaskar
Madagaskar Teve 62 Zhliadnutí • 8 MES dozadu

⁣Je ťažké popísať vo videu všetky emócie, ktoré vám táto krajina dokáže dať bez toho, aby za to niečo chcela. Cesta za objavovaním úchvatnej krajiny, jedinečnej, neznečistenej prírody a jednoduchého života, ktorý hovorí o zvedavých a usmievavých ľuďoch. Toto je Madagaskar, ostrov farieb a úsmevov.

Sváko Ragan vs. Kartáško
Sváko Ragan vs. Kartáško Good 61 Zhliadnutí • 5 MES dozadu

⁣Kto by mohol zabudnúť na obl'úbenú postavu Sváka Ragana v hereckej kreácii neopakovatel'ného Jozefa Krónera? Trojdielny televízny film Sváko Ragan, ktorý vznikol podl'a poviedok Ela Šándora, si už pri svojom prvom uvedení pred mnohými rokmi okamžite získal priazeň divákov. Priniesol nielen dobrú zábavu, ale aj príťažlivý pohl'ad na svet myjavskej lokality s mnohými rázovitými zvykmi a postavičkami a vtipne využívaný dialekt, najmä myjavský a brezovský. Nad tým všetkým však dominuje schopnosť Sváka Ragana vynájsť sa aj v tých najnepríjemnejších situáciach. Brezovskí garbiari boli známi nielen kvalitou svojich výrobkov, ale i schopnosťou svoje výrobky na jarmokoch úspešne popredať. Vel'a sa po jarmokoch a trhoch v blízkom i vzdialenejšom okolí Brezovej nachodil aj Sváko Ragan a nečudo, že na svojich obchodných potulkách zažil aj kadečo veselého a spravil nejeden vydarený, ale i menej vydarený "kšeft".

Historicky presný Pocahontas
Historicky presný Pocahontas Good 60 Zhliadnutí • 5 MES dozadu

Odvážni mladí páni pricestovali do nového sveta a narafali na ⁣⁣Pocahontas. #⁣pocahontas #rozprávka

Nové survival hry v Unreal Engine 5 vychádzajúce v rokoch 2023 a 2024
Nové survival hry v Unreal Engine 5 vychádzajúce v rokoch 2023 a 2024 Good 59 Zhliadnutí • 5 MES dozadu

⁣Sprav si prehľad o nových ultrarealistických survival hrách vyvíjaných v Unreal Engine 5, ktoré vychádzajú v rokoch 2023 a 2024. Tento zoznam obsahuje Open World a Non-Open World hry. Šialená grafika v jednom videu! ⁣#ue5 #unrealengine5 #hry #pc #2023 #2024 #survival

Apocalypsa  - Jazda valkýr
Apocalypsa - Jazda valkýr Teve 55 Zhliadnutí • 8 MES dozadu

⁣Kapitán Willard si počas služby vo Vietname získal povesť vynikajúceho vojaka, poveria ho preto dôležitou misiou - nájsť a zlikvidovať plukovníka Kurtza, ktorý dezertoval a vedie svoju súkromnú vojnu proti všetkým. Cestou proti prúdu Mekongu spoznáva najpodivnejšie a najstrašnejšie aspekty vojnového pekla a dostáva sa stále bližšie a bližšie k samotnému srdcu temnoty.

Nový gameplay dokazuje, že Unrecord je skutočný. Ultra realistická Body Cam hra v UNREAL ENGINE 5
Nový gameplay dokazuje, že Unrecord je skutočný. Ultra realistická Body Cam hra v UNREAL ENGINE 5 Good 54 Zhliadnutí • 7 MES dozadu

⁣Vývojár Alexandre Spindler dokazuje, že nedávno vydaný herný trailer Unrecord je skutočný a hra beží v reálnom čase v Unreal Engine 5. Je to skutočná hra s ultra realistickou grafikou, nie predrenderovanými zábermi.

Unrecord je nová FPS pre jedného hráča, ktorá rozpráva príbeh taktického policajta z pohľadu jeho kamery upevnenej na tele. Keď pracujete na riešení zložitého prípadu, budete musieť použiť svoje taktické a detektívne schopnosti, aby ste uspeli.

Elon Musk v Interstellar
Elon Musk v Interstellar Teve 53 Zhliadnutí • 8 MES dozadu

Párodia na známu snímku "⁣Dokujem" z filmu ⁣Interstellar v podaní Elona Muska #elonmusk #musk #⁣interstellar #paródia

Nikola Tesla: Jak pomohl podivínský vědec změnit 20. století
Nikola Tesla: Jak pomohl podivínský vědec změnit 20. století Teve 47 Zhliadnutí • 8 MES dozadu

Pro více informací rozklikněte 👇 Nikola Tesla - geniální vynálezce a fanstasmagorický snílek, který věrně dostál obrazu podivínského vědce: spal dvě hodiny denně, byl posedlý bouřkou, trpěl obsedantně kompulzivní poruchou, bál se dámských náušnic, nikdy nebyl ženatý a holuby považoval za nejlepší přátele.

🎙 Poslouchejte Životy slavných jako podcast
Spotify 👉 https://spoti.fi/3wGa2M9
Apple Podcasts 👉 https://apple.co/3PznIRH
Google Podcasts 👉 https://bit.ly/3wCFOL5

Orville: Bortus a Klyden objavili cigarety
Orville: Bortus a Klyden objavili cigarety Good 46 Zhliadnutí • 7 MES dozadu

⁣Scénka zo seriálu Orville: posádka prieskumnej vesmírnej lode v roku 2418 objaví časovú kapsulu z našich čias, kde medzi rozličnými artefaktmi nechýbajú klasické cigarety. Tie zaujmú Bortusa ktorý sa ich neskôr rozhodne “okoštovať” spolu s Klydenom. Chuť cigariet ktorú doposiaľ nepoznali ich ohúri a vyrobia si ďalších 500 kusov do zásoby. Extrémna závislosť na cigaretách im však prinesie problémy po ktorých budú donútení abstinovať. (Druhá séria epizóda 11)

Časozberná kompilácia stop motion animácie od Justina Rascha
Časozberná kompilácia stop motion animácie od Justina Rascha Good 45 Zhliadnutí • 3 MES dozadu

⁣Pracné stop motion animácie majú v sebe niečo, čo najnovšie technológie do dnešného dňa nedokázali nahradiť. #stopmotion #justinrasch #animácia

Vývoj leteckých technológii a dobývanie rýchlostí za 120 rokov
Vývoj leteckých technológii a dobývanie rýchlostí za 120 rokov Good 44 Zhliadnutí • 6 MES dozadu

⁣Budeme mať za ďalších 100 rokov už aj to UFO? 🤔

Showing 1 out of 2